SIM Podkarpacie w tym roku zacznie budowę bloków w Boguchwale

BOGUCHWAŁA, POWIAT RZESZOWSKI.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa kierowana jest do osób, których nie stać na kredyt w banku, a równocześnie ich dochody są na tyle wysokie, że nie kwalifikują się do uzyskania mieszkania socjalnego czy komunalnego. SIM oferuje mieszkania na wynajem o umiarkowanym czynszu z opcją wykupu. Poszczególne spółki zakładane są przez samorządy (które wnoszą np. działki) i Krajowy Zasób Nieruchomości.

SIM Podkarpacie na początku roku rozpoczął projektowania 220 mieszkań w trzech budynkach wielorodzinnych położonych w Boguchwale przy zbiegu ul. Kasprowicza, Krasińskiego, Mickiewicza (za siedlem TBS, w okolicach dawnej tzw. Radiostacji), przy granicy z wsią Mogielnice.

– Z jednej strony jest to szansa na to by zatrzymać młodych mieszkańców gminy przed migracją do większych aglomeracji miejskich, a z drugiej – na pozyskanie nowych mieszkańców gminy – mówi Wiesław Kąkol, burmistrz Boguchwały.

Jak dodaje burmistrz, obok powstaje park, by drzewa już rosły, gdy pierwsi mieszkańcy będą się wprowadzać. Osiedle będzie mieć powierzchnię 10 hektarów, na których znajdzie się 900 mieszkań, a obok powstanie 4 hektorarowy park i zielona Mogielnica.

– Chcielibyśmy, by osiedla były przyjazne dla mieszkańców, wszechstronne, w miarę dobrze rozlokowana, by nie było zabetonowania – mówi Wiesław Kąkol.

– My nie budujemy dla zysku – dodaje Arkadiusz Urban, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości.